در چهار ماهه نخست امسال اتفاق افتاد
مصرف بیش از 1/5 میلیارد مترمکعب گاز در استان قزوین
کد مطلب: 1979
تعداد بازدید: 50
1398-05-05

 

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین گفت: در چهار ماه نخست سال جاري بالغ بر يك ميليارد و 713 ميليون مترمكعب گاز به بخش های خانگی، صنعتی، تجاری و نیروگاهی استان تحويل شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قزوین، اسماعیل مفرد بوشهری با بیان اینکهدر چهار ماهه امسال در بخش هاي خانگي، تجاري و صنعتي استان یک ميليارد و 713 میلیون متر مكعب گاز مصرف شده است، افزود: از این میزان مصرف، 773 میلیون و 684 هزار متر مکعب مربوط به مصرف بخش های خانگی و صنعتی و 939 میلیون 457 هزار متر مکعب گاز نیز توسط نیروگاه شهید رجایی مصرف شده است.

بوشهری افزود: مصرف گاز استان در بازه زماني 4 ماهه ابتدایی امسال در مقایسه با مصرف مدت مشابه سال گذشته که یک میلیون و732 هزار متر مکعب بوده است کاهش اندکی را نشان می دهد. به گفته وی بیشترین میزان مصرف گاز مربوط به بخش نیروگاهی می باشد به گونه ای که معادل 55 درصد مصرف کل گاز استان قزوین می باشد.

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین با اشاره به این موضوع که در چهار ماهه نخست امسال بطور میانگین روزانه 13 میلیون و 815 هزار مترمکعب گاز در استان مصرف شده است گفت: ما امیدواریم با همراهی مردم و توسعه رونق تولید به سمتی حرکت کنیم که بیشترین مصرف گاز استان به عنوان سوخت اصلی تحویل صنایع و بخش های نیروگاهی شود و از این نعمت الهی در مسیر تولید و ایجاد ارزش افزوده استفاده حداکثری شود.