بهره مندی 12 شهرک صنعتی استان از گاز طبیعی
کد مطلب: 1976
تعداد بازدید: 59
1398-04-30

زیر ساخت های لازم برای بهره گیری واحدهای صنعتی جزء و عمده در 12 شهرک صنعتی استان در حال حاضر مهیاست و شرکت گاز استان آمادگی لازم برای گازرسانی به شهرک های صنعتی فاقد گازباقیمانده را دارد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قزوین ، اسماعیل مفرد بوشهری مدیر عامل این شرکت با اشاره به این موضوع که در حال حاضر 12 شهرک صنعتی استان به شبکه سراسری گاز متصل هستند اظهار داشت: بهره گیری صنایع از گاز طبیعی به عنوان سوخت اصلی علاوه بر مزیت های اقتصادی قابل توجه که برای صاحبان صنایع دارد در کاهش آلودگی های زیست محیطی و کمک به صرفه جویی در مصرف سوخت های مایع فسیلی نیز نقش بسیار موثری دارد. وی افزود در حال حاضر 972 واحد صنعتی جزء و عمده در قالب 12 شهرک صنعتی استان از گاز طبیعی استفاده می کنند که امیدواریم با توجه به فراهم بودن زیر ساخت های لازم این تعداد شاهد رشد افزایشی خوبی باشد.

مدیر عامل شرکت گاز استان قزوین درادامه افزود: برای گازرسانی به شهرک های صنعتی طارم، الموت و پارک لیا که هم اکنون فاقد گاز هستند، برنامه ریزی های لازم با همکاری شرکت شهرک های صنعتی استان انجام شده است و این 3 شهرک در آینده نزدیک به شبکه سراسری گاز متصل خواهند شد. وی در مورد شهرک های صنعتی کوهین و نیکویه نیز اعلام داشت در صورت ارائه درخواست و انجام مکاتبات لازم از سوی شرکت شهرک ها برنامه ریزی لازم برای گازرسانی به آنها نیز انجام خواهد شد.

بوشهری همچنین با اشاره به وجود یکی از بزرگترین شهرک های صنعتی کشور دراستان قزوین گفت: شهرک صنعتی خرمدشت به عنوان بزرگترین شهرک صنعتی استان در سال 1395 با صرف هزینه ای در حدود 350 میلیارد ریال به شبکه سراسری گاز متصل شده است و در حال حاضر 37 شرکت و واحد تولیدی از جمله کاشی ارم چهلستون، فولاد خرمدشت و پتروسام البرز با ظرفیت های بسیار مناسبی که برای تحویل گاز به آنها فراهم شده است از این نعمت الهی بهره مند می باشند.