شرکت گاز استان قزوین؛ پیشرو در اجرای طرح طبقه بندی مشاغل
کد مطلب: 1965
تعداد بازدید: 66
1398-04-12

 

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین از اجرای طرح طبقه بندی مشاغل پیمانکاری در 7 پیمان مربوط به فعالیت های جاری و مستمر این شرکت خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قزوین، اسماعیل مفرد بوشهری در این خصوص گفت: طرح طبقه بندی مشاغل در خرداد ماه سال گذشته توسط شرکت ملی گاز ایران به گازهای استانی ابلاغ شد و این شرکت طی نامه ای به 7 پیمانکار که نیروهای تحت پوشش آنان مشمول این نظام پرداختی می شدند، مشاغل احصاء شده را اعلام کرد. وی یادآور شد در راستای عملیاتی شدن این طرح به تدریج تمامی پیمانکاران شرکت گاز استان نسبت به اجرایی کردن این طرح اقدام کردند که پس از رفع موانع موجود و تامین بودجه لازم در حال حاضر تمامی نیروهای واجد شرایط طرح طبقه بندی در شرکت گاز استان قزوین از مزایای آن بهره مند هستند.

وی افزود: براساس اجرای این طرح، مشاغل برحسب میزان تحصیلات، سابقه کاری، نوع شغل طبقه بندی شدند که شامل 400 نفر از نیروهای پیمانکاری این شرکت شده است.

 بوشهری با اشاره به اینکه اجرای طرح طبقه بندی مشاغل مزایای مناسبی برای کارکنان مشمول در بر دارد افزود: بهبود معیشت زندگی، تعیین گروه شغلی، رعايت شرايط احراز شغل، پيش‌گيري از اعمال نظرهاي شخصي احتمالي سرپرستان و مديران و كاهش شكايت ها و نارضايتي‌ها و جلوگيري از تضعيف روحيه كاركنان از طريق رفع تبعيض بين آنان با تعيين مزد شغل يكسان براي مشاغل هم گروه از مهمترین کاربردها ومزیت های این طرح هستند.

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین، ضمن اظهار خرسندی از اجرای این طرح گفت: با اجرای این طرح امکان ارتقاء گروه شغلی برای کارکنان فراهم شد که به این ترتیب گروه شغلی کارکنان با افزایش سابقه ی کار، هر 4 سال یکبار در چارچوب قوانین و مقررات طرح طبقه بندی مشاغل می تواند افزایش یابد.