بهره مندی بیش از 3 هزار واحد صنعتی از نعمت گاز در استان قزوین
کد مطلب: 1950
تعداد بازدید: 67
1398-04-01

 

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین گفت: از ابتدای امسال تا کنون 70 واحد صنعتی و تولیدی در نقاط مختلف استان به شبکه سراسری گاز متصل شدند.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قزوین، بوشهری مدیر عامل شرکت گاز افزود: از ابتدای  سال جاری، با گازدار شدن 70 واحد صنعتی و تولیدی استان، تعداد واحد تولیدی بهره مند از این نعمت الهی به 3 هزار و 120 واحد رسیده است که به طور قطع استفاده این واحدهای صنعتی از گاز طبیعی در صرفه جویی مصرف سوخت های مایع فسیلی که می تواند هم از نظر اقتصاد ملی و هم از نظر مزیت های زیست محیطی بسیار تاثیر گذار باشد. وی هزینه گازرسانی به این 70 واحد را 56 میلیارد ریال اعلام کرد که از محل اعتبارات بند(ق) و سایر منابع بودجه تامین شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان همچنین در مورد طرح های فعلی گازرسانی به صنایع تصریح کرد: پیش بینی و برنامه ریزی شرکت گاز استان قزوین برای سال جاری تحویل گاز به 130 واحد صنعتی دیگر می باشد که امیدواریم با رویکرد مثبت صاحبان صنایع به استفاده از گاز طبیعی این مقدار محقق شود.

مدیر عامل شرکت گاز استان قزوین در پایان مقدار گاز تحویل شده به صنایع استان  را در سه ماه اخیر در حدود 181 میلیون و 472 هزار متر مکعب اعلام کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن 14 درصد افزایش داشته است.