تداوم عملیات گازرسانی به 27 روستای استان
کد مطلب: 1889
تعداد بازدید: 243
1397-12-05

 

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین گفت: هم اکنون عملیات اجرایی گازرسانی به 27 روستای استان قزوین با پیش‌بینی اعتبار یکصد میلیارد ریال در حال اجرا است.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قزوین، اسماعیل مفرد بوشهری در تشریح این پروژه ها بیان کرد: در حال حاضر پروژه های گازرسانی به 27 روستا از توابع شهرستان های قزوین و آوج در قالب 4 پیمان با جدیت در حال انجام است و پیش بینی می گردد از این تعداد، 20 روستا در هفته دولت سال آینده و مابقی تا پایان سال آینده به شبکه سراسری گاز متصل شوند. وی افزود: با نهایی شدن این پروژه ها 1287 خانوار جدید روستایی از نعمت گاز برخوردار خواهند شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین در ادامه اظهار کرد: علاوه بر روستاهای ذکر شده، به منظور گازرسانی به 32 روستای دیگر منطقه الموت نیز اقدامات لازم انجام شده است و پیمانکاران مربوطه برای آغاز عملیات اجرایی گازدار شدن این 32 روستا در دو محور آکوجان و دستجرد انتخاب شدند.

بوشهری با اشاره به اینکه درحال حاضر 477 روستای استان از نعمت گاز بهره مند هستند افزود: در بخش گازرسانی به روستاهای استان هم اکنون بیش از 90 درصد خانوارهای روستایی شهرستان های تاکستان، آبیک، آوج ، بوئین زهرا و البرز تحت پوشش گاز هستند که این میزان در سطح کشوری حکایت از شرایط مناسبی دارد که می تواند به توسعه و پیشرفت هر چه بیشتر روستاها کمک شایانی نماید و سطح رفاه مردم عزیز را افزایش دهد.