فرهنگ سازی مصرف ایمن و بهینه گاز؛ مسئولیت اجتماعی شرکت گاز استان قزوین
کد مطلب: 1896
تعداد بازدید: 148
1397-12-25

 

ترویج و نهادینه کردن فرهنگ استفاده صحیح و ایمن از گاز طبیعی در بین اقشار مختلف جامعه مسئولیت اجتماعی مهم و خطیر شرکت گاز استان قزوین محسوب می شود که به روش های مختلف در حال پیاده سازی است.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قزوین، اسماعیل مفرد بوشهری با بیان مطلب فوق اظهار کرد: میزان مصرف انرژی به ویژه گاز طبیعی در کشور ما بسیار بالاست به گونه ای که این مقدار با مصرف گاز کشورهای صنعتی و پر جمعیتی همچون چین و ژاپن برابری می کند و این درحالیست که رعایت نکات ایمنی در استفاده از این نعمت الهی نیز توسط برخی از مشترکین چندان لحاظ نمی شود که این مساله هر ساله صدمات جانی و مالی فراوانی را بدنبال می آورد. در همین راستا شرکت گاز استان قزوین با انجام برنامه ریزی های لازم و با بهره گیری از پتانسیل های موجود از جمله تبلیغات در صداوسیما، فضای مجازی و حضور کارشناسان زبده در مدارس به مسئولیت اجتماعی خود در این زمینه عمل می کند.

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین در تشریح اقدامات انجام شده گفت: از ابتدای آبان ماه امسال تا کنون کارشناسان انرژی و ایمنی این شرکت با حضور در مدارس ابتدایی در اقصی نقاط استان نسبت به آموزش و فرهنگ سازی چهره به چهره نکات مرتبط با مصرف ایمن و بهینه گاز به 6500 دانش آموز اقدام کرده اند. وی بیان داشت همکاران ما با بهره گیری از عروسک آقای ایمنی و توزیع کتابچه و لوح های فشرده حاوی انیمیشن های آموزشی تلاش کردند با فراهم کردن فضایی شاد و مهیج برای بچه ها مفاهیم مصرف صحیح گاز را به دانش آموزان منتقل کنند.

بوشهری همچنین با اشاره به قرار منعقد شده با صدا و سیمای استان مبنی بر پخش برنامه های آموزشی گفت: در پاییز و زمستان سال جاری با همکاری صدا و سیمای استان به ارائه 200 برنامه تلویزیونی و رادیویی مرتبط با مصرف گاز در قالب انیمیشن، زیر نویس، موشن گرافی، برنامه زنده صبحگاهی و ... اقدام شد که امیدواریم این همکاری ها با صدا و سیمای استان در سطوح مختلف توسعه یابد و فضای فرهنگی مناسبی فراهم شود که نه تنها میزان مصرف انرژی در میان مشترکین خانگی کاهش پیدا کند بلکه شاهد کاهش حوادث مرتبط با گاز نیز در سطح جامعه باشیم.