چهل سال خدمتگزاری در حوزه گاز
کد مطلب: 1881
تعداد بازدید: 158
1397-11-21

 

تمام دستاوردهای حوزه گاز استان پس از انقلاب حاصل شده است و این مسیر تا بهره مندی تمام مناطق استان قزوین از این نعمت الهی ادامه خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قزوین، اسماعیل مفرد بوشهری مدیرعامل این شرکت با اشاره به مطلب فوق گفت: گازرسانی به 477 روستا و 25 شهر استان همگی پس از پیروزی انقلاب اسلامی انجام شده است به گونه ای که امروز 410 هزار و 678 مشترک از گاز به عنوان سوخت اصلی خود استفاده می کنند و گاز طبیعی توانسته سطح رفاه و رضایتمندی خانوارهای شهری و روستایی را افزایش دهد.

بوشهری افزود: در بخش گازرسانی روستایی هم اکنون بیش از 90 درصد خانوارهای روستایی شهرستان های تاکستان، آبیک، آوج ، بوئین زهرا و البرز تحت پوشش گاز هستند و تنها شهرستان قزوین به دلیل آنکه مناطق الموت وطارم به تازگی به شبکه سراسری گاز متصل شده اند و تعداد زیادی از روستاهای این دو منطقه هنوز پروژه های گازرسانی آن ها نهایی نشده است از پوشش گازرسانی کمتری برخوردار است.

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین میزان مشترکین صنعتی پیش از انقلاب را 55 واحد صنعتی اعلام کرد و بیان داشت: در حال حاضر 3 هزار و 42  واحد صنعتی جزء و عمده از گاز طبیعی بهره مند هستند و این تفاوت تعداد واحدهای گاز دار شده در قبل و بعد از انقلاب نشان از تلاش های بسیار و سرمایه گذاری مناسبی دارد که در این بخش انجام شده است. وی تخصیص یارانه از سوی دولت به واحدهای تولیدی و صنعتی درزمینه کاهش هزینه های صاحبان صنایع در اتصال به شبکه سراسری گاز را مشوقی موثر و مهم برای واحدهای تولیدی اعلام کرد که براساس آن بتوانند اقدامات لازم برای استفاده از این سوخت پاک و ارزان را انجام دهند.