در 9 ماهه امسال صورت پذیرفت:
گازرسانی به 193 واحد صنعتی - تولیدی در استان قزوین
کد مطلب: 1862
تعداد بازدید: 259
1397-10-11

مدیر عامل شرکت گاز استان قزوین گفت: در 9 ماهه ابتدایی امسال، 193 واحد صنعتی استان قزوین در مناطق مختلف استان به شبکه سراسری گاز متصل شدند.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قزوین ، اسماعیل مفرد بوشهری افزود: با گازرسانی به این 193 واحد ، تعداد واحدهای صنعتی برخوردار از گاز طبیعی در استان به 2 هزار و 993 واحد رسیده است که این واحدهای تولیدی از گاز به عنوان سوخت اصلی خود استفاده می کنند . وی بودجه هزینه شده برای گازدار شدن این واحدها را 85 میلیارد ریال اعلام کرد که از محل اعتبارات بند ق بودجه تامین شده است.

مدیر عامل شرکت گاز استان قزوین با اشاره به آمادگی شرکت گاز استان قزوین برای تحویل حداکثری گاز به صنایع استان گفت: در سال گذشته بیش از یک میلیارد و 200 میلیون متر مکعب گاز به کارخانه ها و واحدهای صنعتی استان تحویل شده است وطبق آمار موجود در 7 ماهه نخست امسال نیز بیش از 692 میلیون متر مکعب گاز تحویل صنایع شده است که این مقدار جدا از 2 میلیارد متر مکعب گازی است که به نیروگاه شهید رجایی به عنوان یک واحد صنعتی عظیم تحویل شده است.

بوشهری همچنین از گازرسانی به 49 واحد تولیدی- صنعتی دیگر دردهه فجر امسال خبرداد و اظهار داشت همزمان با چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با صرف هزینه ای معادل 29 میلیارد ریال، 49 واحد تولیدی به شبکه سراسری گاز متصل خواهند شد و استان قزوین در شاخص گازرسانی به صنایع همچنان جزء استان های پیشرو کشور خواهد بود.