الزام سازمان های دولتی به رعایت مصرف ایمن و بهینه گاز طبیعی
کد مطلب: 1861
تعداد بازدید: 240
1397-10-09

 

 

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین خواستار رعایت مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی توسط اداره ها و سازمان های دولتی استان در فصل زمستان شد.

 به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قزوین؛ بوشهری مدیرعامل این شرکت با اشاره به بخشنامه ابلاغی از سوی معاون اول رئیس جمهور درخصوص الزام رعایت مدیریت مصرف گاز در تمامی سازمان های دولتی، نهادهای انقلاب اسلامی، نیروهای مسلح و استانداری ها گفت: بخشنامه مذکور به منظور جلب همکاری هر چه بیشتر سازمان‌ها، موسسات، شركت هاي دولتي و نيروهاي مسلح در رعایت الگوی مصرف در راستاي پايداري جريان گاز و حفظ تعادل در توليد، مصرف و پيشگيري از افت فشار گاز ابلاغ شده است.

بوشهری با اشاره به مفاد این بخشنامه گفت:رعايت دماي 18 تا 21 درجه سانتي گراد در فضاي داخلي و بسته و دماي 18 درجه سانتي گراد در راهروها و فضاهاي عموميِ سرپوشيده ادارات از مهم ترين مواردي است كه بايد رعايت شود. همچنین روشن كردن وسايل گرمايشي يك ساعت قبل از آغاز وقت اداري و خاموش كردن آنها يك ساعت قبل از پايان وقت اداري از ديگر موارد مهمي است كه بر رعايت آن تاكيد شده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین در ادامه افزود: سازمان های دولتی و تمامی بخش هایی که مشمول این بخشنامه می شوند می بایست با مدیریت مصرف و رعایت نکات صرفه جویی، مصرف گاز خود را در 4 ماهه پایانی سال نسبت به سال گذشته 5 درصد کاهش دهند. وی همچنین اظهار داشت: شرکت ملی گاز ایران و شرکت های گاز استانی مکلف به پیگیری اجرای دقیق این بخشنامه با هماهنگی استانداری های ذی ربط هستند.