کسب رتبه اول کشوری شرکت گاز استان قزوین در جایگزینی سوخت مایع
کد مطلب: 1699
تعداد بازدید: 349
1397-07-18

 

با فراهم شدن زیر ساخت های لازم برای گازرسانی به 246 واحد صنعتی از آذر ماه سال 1395 تا کنون و قطع سهمیه سوخت مایع صنایع گازدار شده، قزوین رتبه اول صرفه جویی سوخت صنایع در کشور را کسب کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قزوین؛ اسماعیل مفرد بوشهری مدیرعامل این شرکت با بیان مطلب فوق افزود: از زمان اجرایی شدن مصوبه شورای اقتصاد از تاریخ 95/08/26 مبنی بر تسهیل گازرسانی به واحدهای صنعتی و تولیدی غیر عمده، شرکت گاز استان قزوین توانست با انجام برنامه ریزی لازم نسبت به گازدار کردن 246 واحد صنعتی و تولیدی اقدام نماید که این موضوع، صرفه جویی 34 میلیون لیتری سوخت مایع را به دنبال داشته است که بیشترین میزان صرفه جویی سوخت مایع در کشور در راستای اجرایی شدن این مصوبه بوده است.

بوشهری در تشریح اقدامات انجام شده برای گازرسانی به این 246 واحد صنعتی گفت: با همکاری شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه قزوین فعالیت های لازم برای شناسایی و معرفی مصرف کنندگان صنعتی سوخت مایع به شرکت گاز استان انجام شد و سپس با اجرای چندین پروژه گازرسانی به صنایع این امر مهم که مزیت های اقتصادی و زیست محیطی فراوان به همراه داشته است محقق شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین تصریح کرد: درحال حاضر 13 شهرک صنعتی و 2 هزار و 689 واحد صنعتی – تولیدی جزء و عمده در استان قزوین از گاز طبیعی به عنوان سوخت اصلی خود استفاده می کنند. وی افزود: از ابتدای سال جاری 100 واحد تولیدی و صنعتی با هزینه ای بالغ بر 31 میلیارد ریال گازدار شدند که امیدواریم این تعداد تا پایان سال به 250 واحد صنعتی افزایش یابد.