100 واحد صنعتی در 6 ماه نخست امسال گازدار شدند
کد مطلب: 1692
تعداد بازدید: 328
1397-07-02

 

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین گفت: در 6 ماه نخست سال جاری، 100 واحد صنعتی در مناطق مختلف استان قزوین به شبکه سراسری گاز متصل شدند.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قزوین؛ اسماعیل مفرد بوشهری افزود: از ابتدای سال جاری 100 واحد تولیدی و صنعتی با هزینه ای بالغ بر 31 میلیارد ریال گازدار شدندکه استفاده این تعداد واحد صنعتی از گاز طبیعی می تواند صرفه جویی 2 میلیون لیتری مصرف سوخت مایع در یکسال را در پی داشته باشد که این موضوع خود مزایای فراوان زیست محیطی و اقتصادی را به دنبال خواهد داشت.

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین افزود: در حال حاضر 2 هزار و 689 واحد صنعتی- تولیدی جزء و عمده در استان قزوین از گاز طبیعی به عنوان سوخت اصلی خود استفاده می کنند و همچنین تمامی شهرک های صنعتی فعال استان که شامل 13 شهرک صنعتی می باشد نیز به شبکه سراسری گاز متصل هستند. وی مقدار گاز تحویلی به این 2 هزار و 689 واحد صنعتی در شش ماهه ابتدایی امسال را حدود 450 میلیون متر مکعب گاز اعلام کرد و بیان داشت با توجه به قیمت مناسب این حامل انرژی در مقایسه با سایر سوخت ها، مزیت های اقتصادی مناسبی برای صنایع استان در استفاده از گاز طبیعی وجود دارد.

بوشهری در ادامه با اشاره به هدف گذاری صورت گرفته برای ادامه روند گازرسانی به صنایع استان اظهار کرد: با بهره گیری از خدمات 4 پیمانکار اجرایی و پیش بینی بودجه ای معادل 52 میلیارد ریال که از محل اعتبارات بند «ق» بودجه تامین خواهد شد امیدواریم بتوانیم تا پایان سال جاری 150 واحد صنعتی و تولیدی دیگر را نیز گاز دار نماییم.

بوشهری فراهم سازی بسترهای لازم برای گازرسانی به تمامی صنایع و واحدهای تولیدی استان و تحویل حداکثری گاز به آن ها را از اولویت کاری شرکت گاز استان دانست که می تواند نقش مهمی در تولید ملی و حمایت از کالای ایرانی داشته باشد.