بهره مندی بیش از 2600 واحد صنعتی از گاز طبیعی در استان قزوین
کد مطلب: 1606
تعداد بازدید: 328
1397-03-10

 

مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین گفت: در حال حاضر 2 هزار و 647 واحد صنعتی عمده وجزء در استان قزوین از گاز طبیعی به عنوان یک سوخت پاک بهره مند هستند.

به گزارش روابط عمومي شركت گاز استان قزوين اسماعيل مفرد بوشهري مدير عامل اين شركت با اشاره به روند پرشتاب گازرسانی به صنایع افزود: سال گذشته 187واحد صنعتی و تولیدی استان به شبکه سراسری گاز متصل شدند که در مقایسه با سال 1395 رشد 14 درصدی داشته اند.وی همچنین افزود در سال گذشته بستر و زیر ساخت لازم برای گازرسانی به 58 واحد تولیدی نیز فراهم شده است که پس از انجام اقدامات لازم توسط متقاضیان ، گاز آنها برقرار خواهد شد.

بوشهری همچنین در مورد طرح های فعلی گازرسانی به صنایع گفت: پیش بینی و برنامه ریزی شرکت گاز استان قزوین برای سال جاری رساندن گاز به 325واحد صنعتی می باشد که امیدواریم با رویکرد مثبت صاحبان صنایع به استفاده از گاز طبیعی این مقدار محقق شود.وی با اشاره به این موضوع که در حال حاضر4 پیمانکار پروژه های مربوط به گازرسانی به واحدهای صنعتی و تولیدی را پیش می برند تصریح کرد، گازرسانی به صنایع مصرف کننده سوخت مایع از محل اعتبارات بند "ق" بودجه از اولویت های اصلی شرکت گاز می باشد.

مدیر عامل شرکت گاز استان قزوین مقدار گاز تحویل شده به صنایع استان به جزء نیروگاه شهید رجایی را در سال گذشته در حدود یک میلیارد متر مکعب اعلام کرد که نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن 6 درصد افزایش داشته است.

بوشهری در پایان افزود: گازرسانی به صنایع و واحدهای تولیدی در سال حمایت از کالای ایرانی اهمیت ویژه ای پیدا کرده است و گاز طبیعی به عنوان سوختی پاک و ارزان می تواند نقشی موثر در تولید محصولاتی با قیمت مناسب و کیفیت بالا در داخل کشور داشته باشد.