بازدید مدیرعامل شرکت گاز استان قزوین از پروژه های گازرسانی به روستاهای منطقه الموت
کد مطلب: 1460
تعداد بازدید: 168
1396-03-23

مدیر عامل شرکت گاز استان قزوین با حضور در منطقه الموت از پروژه های گازرسانی به روستاهای این منطقه بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی شرکت گاز استان قزوین، اسماعیل مفرد بوشهری در این بازدید گفت: پس از نهایی شدن گازرسانی به دوشهر معلم کلایه و رازمیان در اردیبهشت ماه امسال و ورود گاز به منطقه الموت، شرکت گاز استان، گازرسانی به روستاهای الموت را جزء اولویت های خود قرار داده است به گونه ای که در حال حاضر72 روستاي منطقه الموت در قالب 4پيمان مجزا در حال انجام است كه مبلغ اعتبارات پروژه هاي مذكور حدود 30 ميليارد تومان می باشد که از محل اعتبارت بند(ق)تبصره 2 قانون بودجه بر اساس مصوبه شوراي اقتصاد تامين مي گردد.

مدیر عامل شرکت گاز استان قزوین تصریح کرد: با نهایی شدن پروژه های گازرساني به این 72 روستا حدود 3795 خانوار (حدود 50درصد) از خانوارهاي روستايي منطقه الموت از گاز طبيعي بهره مند خواهند شد. وی همچنین اظهار امیدواری کرد در هفته دولت امسال 18 روستای الموت با جمعیتی بالغ بر 1188 خانوار از نعمت گاز بهره مند شوند.

وی در پایان با تاکید بر نقش و جایگاه گاز طبیعی در بالا بردن میزان رفاه و آسایش خانوارهای روستایی بیان کرد: گاز می تواند عاملی مؤثر در ایجاد مهاجرت معکوس در روستاها و رونق بخشی اقتصاد روستایی باشد.